Švajčiarky deklasovali domácu Kóreu 8:0 v B-skupine

10.02.2018 Celý región

Kangnung 10. februára (TASR) - V úvodnom zápase ženského hokejového turnaja na ZOH v Pjongčangu zvíťazili švédske reprezentantky v B-skupine nad Japonkami tesne 2:1. Víťazný gól severaniek v hale Kwandong v Kangnungu strelila v 42. minúte Sara Hjalmarssonová.

V druhom súboji B-skupiny deklasovali Švajčiarky domácu Kóreu 8:0. Spoločný tím hokejistiek z Kórejskej republiky a KĽDR na favorita jasne nestačil. Na strely prehral 8:52. Švajčiarky po prvej tretine viedli 3:0, keď všetky góly strelila útočníčka Alina Müllerová, ktorá zvýšila v 22. minúte na 4:0. Aj v ďalšom priebehu to bola jasná záležitosť Európaniek.

"Do zápasu sme nastúpili veľmi nervózne a bolo ťažké sa z toho dostať. Nedodržiavali sme systém, ktorý sme mali," povedala trénerka domáceho výberu Sarah Murrayová pre agentúru Yonhap. "Švajčiarske hokejistky mi veľmi dobre clonili vo výhľade, mala som s tým problémy. Všetky hráčky sme boli nervózne, boli to naše prvé olympijské hry a nikdy sme nehrali pred takýmto davom," dodala brankárka Shin So-jung.

Zápas mal veľkú sledovanosť, na tribúne nechýbali juhokórejský prezident Mun Čä-in, prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach, resp. Kim Jo-čong, sestra severokórejského lídra Kim Čong-una.

hokej - ženy - B-skupina:

Japonsko - Švédsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 37. Ukitová (Kuboová) – 3. Rasková (Küllerová, Carlssonová), 42. Hjalmarssonová (Grahmová)

Švajčiarsko - Kórea 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Góly: 11. Müllerová (S. Benzová), 12. Müllerová (S. Benzová, Stalderová), 20. Müllerová, 22. Müllerová, 23. Stänzová (Raselliová), 38. Stänzová, 50. Stalderová (Meierová, Müllerová), 52. Stalderová (Müllerová)